Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

11 października 2017 roku w sali Multimedialnego Centrum Kultury „e-EUREKA” w Świeszynie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Świeszyno.

Na wstępie uroczystości wszyscy zebrani na sali odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Po hymnie Prezes Stowarzyszenia Pan Jan Pasek otworzył spotkanie oraz powitał słuchaczy Uniwersytetu i przybyłych gości.

 

Wójt Gminy Świeszyno Pani Ewa Korczak cieszyła się z sukcesu UTW, jakim jest druga inauguracja, bo to znaczy, że zapoczątkowana przez nią idea Stowarzyszenia przyjęła się wśród mieszkańców Gminy Świeszyno.

Przy okazji swojego wystąpienia przedstawiła nową Dyrektor Multimedialnego Centrum Kultury „e-Eureka” – Biblioteka Publiczna w Świeszynie- Panią Beatę Staszak, która wyraziła nadzieję na dobrą współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Gminy Świeszyno.

 Następnie Waldemar Maniak, który prowadził całe spotkanie zaprosił na krótką prezentację z tego, jak wyglądał miniony rok akademicki.

 

Po filmie życzenia dalszego rozwoju organizacji wyraziła również Przewodnicząca Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej Pani Irena Ciesielska. Prezes Stowarzyszenia UTW razem z Panią Krystyną Cichosz wiceprezesem wręczyli nowo zapisanym studentom indeksy. Po czym na sali rozbrzmiało Gaudeamus Igitur. Po hymnie studenckim na salę wjechał okolicznościowy tort, a Pan Maniak zaprosił na scenę zespół JARZĘBINY ze Świeszyna, który swym śpiewem uświetnił inauguracyjne święto UTW.

Wykład inauguracyjny pt.: „Smart Logistics. Przyszłość- blisko i daleko” wygłosił Pan dr hab. inż. Jerzy Korczak- profesor nadzwyczajny Politechniki Koszalińskiej.

Konkluzja po wykładzie jest jedna: otacza nas coraz bardziej zaawansowana technologia, która powoli zastępuje innego człowieka; która wdziera się w każdą sferę naszego życia, a już niedługo dojdzie do tego, że nasze telefony komórkowe będą nam mówiły, co mamy kupić, co jest nam potrzebne. Wszystko jest teraz „smart”, czyli niby „mądre”, ale gdzie w tym wszystkim jest człowiek? Profesor obiecywał, że po wykładzie nasze postrzeganie nowych technologii się zmieni i miał rację.

Na zakończenie uroczystości z krótkim skeczem wystąpił Pan Henryk Łądkowski.