Ciesz się dowoli! Nad starcony czas nic bardziej nie boli…świąteczny wieczór z poezją za nami :)

„Piętrzą się zaległości, roboty huk

czas nie czeka, jak wariat ucieka.

Jestem zajęta! Wtem jak na złość

stuk, puk, stuk, puk! Mam dość! […]

Otwieram, a tam (nieznana mi postać) prosto z mostu

jestem jesień życia, zadomowię się

i tak bez proszenia wchodzi po prostu,

nawet nie pyta, czy wpuszczę, czy nie.”

Stanisława Schreuder „Kocham życie”

W mikołajkowy wieczór zebraliśmy się w MCK e-EUREKA z pewną nutą oczekiwania i ciekawości, co może nam przynieść spotkanie z koszalińską poetką Stanisławą Schreuder.

Przy herbacie i piernikach zaproszono nas „do nowej odsłony poezji, w której bez stawiania przed lustrem, na słodko i na kwaśno, na siedząco i leżąco można zobaczyć siebie, znajomych bliższych i dalszych”.

Autorka „nie byłaby sobą”, gdyby przechodziła obojętnie obok ludzkich spraw wymagających naprawy.

Stosunki między kobietą, a mężczyzną, zdrowie, współczesność, stosunki rodzinne, czas wolny- wszystko to oprawione satyrą, z sporym przymrużeniem oka i jeszcze większym dystansem do świata zostało nam to przedstawione.

„Między nami grzesznikami”, „gdyby ktoś zapytał, w jakim świecie żyję, miałbym trudność, aby odpowiedzieć”- „twój i mój świat, twój i mój wybór”.

Godzina z poetką minęła nam, jak z bicza strzelił, a wielu z nas jeszcze długo się zastanawiało: „do czego pacjent ma jeszcze prawo?”

Po spotkaniu spora część słuchaczy zakupiła najnowszy satyryczny tomik wierszy poetki-„Między nami grzesznikami”- oczywiście każdy z dedykacją od Pani Stanisławy. SŁUCHACZU „ciesz się dowoli! [Nad stracony czas nic bardziej nie boli]”.Wieczór utrzymany w klimacie liryczno- świątecznym zakończył się życzeniami od ZARZĄDU SUTW GMINY ŚWIESZYNO z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia