Słuchacze SUTW Gminy Świeszyno na ZIEMI KASZUBSKIEJ…dzień II

„Nie jest ważne ile dni żyjesz- istotne jest ile życia jest w Twoich dniach”
Drugiego dnia wycieczki słuchacze naszego stowarzyszenia zwiedzanie rozpoczęli od XVIII-wiecznego dworku w Będominie, małej miejscowości położonej nieopodal Kościerzyny, w którym urodził się twórca hymnu narodowego Józef Wybicki. Obecnie mieści się tam jedyne na świecie Muzeum Hymnu Narodowego.
Ostatnim punktem wycieczki słuchaczy SUTW Gminy Świeszyno był skansen we Wdzydzach, czyli Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Znajduje się tam ponad 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich z okresu od XVII do XX wieku. Akurat w tym samym czasie na terenie skansenu trwały obchody DNIA ZIEMNIAKA więc to było jedyne miejsce, które zwiedzaliśmy w sposób indywidualny. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał mapę całego terenu i sam mógł zwiedzać wybrane przez siebie obiekty. Po obiedzie, który mieliśmy zorganizowany na terenie skansenu udaliśmy się w drogę powrotną do naszej gminy.
I tu najważniejsze słowa DZIĘKUJĘ padają dla naszej vice- prezes pani Krystyny Cichosz, która zajęła się organizacją tej wycieczki.Dopracowana, dopięta na ostatni guzik- tak naprawdę na nic nie czekaliśmy- to nas wszędzie wypatrywali. Z resztą słowa podziękowania, wraz z drobnym upominkiem, przekazane były właśnie ostatniego dnia naszej „kierowniczce zamieszania”.
W ten aktywny sposób słuchacze SUTW Gminy Świeszyno pożegnali wakacje i już z niecierpliwością oczekują inauguracji roku akademickiego, która będzie miał miejsce 9 października. Serdecznie zapraszamy, bo „nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.