III inauguracja za nami… :)

10 października 2018 roku o godzinie 17:00 rozpoczęła się już III uroczysta inauguracja roku akademickiego dla słuchaczy Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku Gminy Świeszyno.

Na wstępie wszystkich przybyłych na uroczystość przywitał prezes SUTW Gminy Świeszyno- Jan Pasek i przekazał głos przewodniczącemu Rady Programowej SUTW Gminy Świeszyno- Waldemarowi Maniak, który prowadził dalsza część inauguracji. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, gaudeamus i pokazie filmu z wycieczki do Zielonej Góry głos zabrali goście zaproszeni- z panią Wójt Gminy Świeszyno- Ewą Korczak i przewodniczącym Rady Gminy Świeszyno- Jackiem Marcinkowski na czele.

 

Wykład inauguracyjny pt. „Ojcowie niepodległości” wygłosił Piotr Potomski.
Obecni na uroczystości z ogromnym zainteresowaniem i uwagą wysłuchali wykładu nawiązującego do postaci historycznych, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości – Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty, Gabriel Narutowicz, Eugeniusz Kwiatkowski, Maria Skłodowska-Curie, Zofia Kossak…

To był bardzo uroczysty dzień…
a już czeka nas dużo różnych i ciekawych wykładów, zajęć- plan na nadchodzący semestr już jest dostępny- http://www.utwswieszyno.pl/plan-zajec-na-v-semestr-roku-ak…/.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH do wstąpienia w szeregi naszego uniwersytetu